Saukkojen kevätuintitulokset 23.4.2022 ja kauden 2021-2022 palkitut
Julkaistu: 23.04.2022 21.00

Saukkojen kevätuintitulokset 23.4.2022 ja kauden 2021-2022 palkitut

Nivalan Saukkojen kevätuinnit ja kevätrieha pidettiin la 23.4.2022 Liikuntakeskus Uikossa.
Kevätuinteihin osallistuivat Saukkojen uintiryhmät. Kaikki osallistujat palkittiin uintisuorituksen jälkeen.

Kevätuinteihin osallistujat ja tulokset:

Opetusallas 10m

Vesipeuhula: Mehtälä Saku, Eskola Iida, Eskola Niilo, Ukonsaari Eeli, Ukonsaari Eino
Meritähdet: Niemi-Korpi Rasmus, Belhasmi Somaya, Halmetoja Roope, Häkkilä Linda

Terapia-allas 10m

Mustekalat: Ahokangas Veikka, Kumpula Samu, Luotoansuu Eliel, Halmetoja Teppo


T25m VU
1. Mehtälä Jenni 28.82
2. Päiveröinen Anniliina 30.72
3. Hautakoski Kiia 31.75

P25m VU
1. Juntunen Oliver 30.43
2. Mehtälä Niilo 36.96

T25m SU
1. Päiveröinen Anniina 28.48
2. Hautakoski Kiia 29.41

T50m VU
1. Weckman Jasmin 33.59
2. Happonen Ella 33.87
3. Kumpula Iida 37.25
4. Laurila Kerttu 37.60
5. Kumpula Maija 39.36
6. Tikkanen Ronja 50.04
7. Päiveröinen Iitamaria 50.99
8 Tiitto Pinja 57.49
9. Kumpula Silja 1:03.22
10. Haiju Helmi 1:16.34

P50m VU
1. Huhtakangas Markus 39.20
2. Ahokangas Kalle 47.16

T50 RU
1. Kumpula Iida 45.22
2. Saarimaa Venla 45.96
3. Laurila Kerttu 46.48
4. Kumpula Maija 47.36
5. Happonen Ella 48.76

P50 RU
1. Kangas Kaapo 53.89

T100m SKU
1. Kumpula Iida 1:44.41
2. Weckman Jasmin 1:44.97
3. Laurila Kerttu 1:46.91
4. Kumpula Maija 1:48.33

P100m SKU
1. Kangas Kaapo 1:45.16


Kauden 2021-2022 palkitut

Kultakalat
Ahkerasaukko: Törmälä Jaakko Hymysaukko: Korri Senni
Vesipeuhula
Ahkerasaukko: Ukonsaari Eino Hymysaukko: Ukonsaari Eeli
Meritähdet
Ahkerasaukko: Koutonen Mila Hymysaukko: Kaarlela Kerttu
Mustekalat
Ahkerasaukko: Ahokangas Veikka Hymysaukko: Halmetoja Teppo
Vesipedot
Ahkerasaukko: Maijala Teresa Hymysaukko: Mehtälä Jenni
Vesiralli
Ahkerasaukko: Päiveröinen Anniliina Hymysaukko: Laurila Sohvi
Vauhtihait
Ahkerasaukko: Päiveröinen Iitamaria Hymysaukko: Haiju Helmi
Harraste
Ahkerasaukko: Weckman Jasmin Hymysaukko: Mäkinen Aada
Kilparauskut
Ahkerasaukko: Päivärinta Santeri Hymysaukko: Tikkanen Ronja
Kilpurit 2
Ahkerasaukko: Happonen Ella Hymysaukko: Kangas Kaapo
Kilpurit 1
Ahkerasaukko: Kumpula Maija Hymysaukko: Laurila Kerttu

Saukkoperhe: Perhe Eskola
Yhteistyökumppani: JP Paino & Palvelu
Vuoden valmentaja: Mustola Tiia
Vuoden Saukko (kiertopalkinto): Ekdahl Sonja
Tähtisaukko: Mäkinen Kirsi